Nowoczesny kącik multimedialny – wybieramy szafkę pod telewizor

Nowoczesny kącik multimedialny – wybieramy szafkę pod telewizor

Nowoczesny kącik multimedialny – wybieramy szafkę pod telewizor

Telewizor to sprzęt, który znajdziemy prawie w każdym domu. Jedni oglądają na nim programy telewizyjne, inni wiadomości, a w niektórych domach służy jako ekran na seriale z Netflixa. Bez względu na to, w jaki sposób go używasz powinien estetycznie komponować się z całym pomieszczeniem. W tym celu warto wybrać szafkę RTV, która będzie nie tylko wsparciem pod telewizor, ale i ozdobą całego wnętrza.

 

Wieczorny seans, popołudniowy odpoczynek czy maraton filmowy z przyjaciółmi – przed telewizorem  siadamy dla rozrywki, relaksu czy poznania czegoś nowego. Jednak po zgaszeniu ekranu on nie znika. Nadal wisi na ścianie lub stoi na półce i dlatego trzeba zadbać o to, aby wyglądał jak spójna część pomieszczenia. Zwykle kącik telewizyjny znajduje się w salonie, który pełni funkcję reprezentacyjną. Tutaj przyjmujemy gości, spotykamy się z przyjaciółmi i spędzamy czas z rodziną. Szafka pod telewizor powinna być funkcjonalna i nie zajmować zbyt wiele przestrzeni. Jak ją dobrać do wnętrza salonu?

Wąska półka pod telewizor – jak oszczędzić miejsce?

Już dawno zapomnieliśmy czasy, w których telewizor zajmował całą półkę meblościanki. Płaskie ekrany to rozwiązanie nie tylko nowocześniejsze, ale i bardziej estetyczne oraz funkcjonalne. Lekkość sprzętu sprawia, że możemy go postawić na wąskiej półce lub zawiesić na ścianie tuż nad nią. W aranżacji wnętrz stawiamy na meble, które nie zajmują niepotrzebnie zbyt wiele miejsca, a jednocześnie można w nich ukryć przewody i inne rzadziej używane sprzęty. Wąska szafka pod TV doskonale sprawdzi się w salonie o mniejszym metrażu lub podłużnym kształcie. Jeśli chcemy coś w niej schować wybierzmy model z drzwiami. To idealne rozwiązanie w niewielkich pomieszczeniach, bo choć stanowią dodatkowy schowek to optycznie nie przytłaczają wnętrza. Dobrym pomysłem będzie także wąska półka pod telewizor z drzwiami oraz otwartą półką.

Szafka wisząca pod telewizor – do jakiego wnętrza pasuje?

Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnego kącika multimedialnego będzie szafka wisząca pod telewizor, która może służyć nie tylko jako podparcie dla sprzętu. To doskonały element dekoracyjny, podkreślający lekkość oraz ciekawą aranżację wnętrza. Może być w formie długiej zamykanej szafki lub z częściowo odsłoniętymi półkami. Dzięki temu w prosty sposób dopasujemy ją do wnętrza oraz potrzeb użytkowników.  Szafka pod tv wisząca ułatwia utrzymanie czystości i umożliwia szybkie odkurzenie lub umycie podłogi. Przy tym zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie kiedy w domu są dzieci, które lubią wspinać się na stojące meble. Szafka podwieszana może dodatkowo służyć jako wąska konsola, na której postawimy dekoracje  lub kwiaty.

Długa szafka pod TV – jak zaaranżować strefę telewizyjną?

Kącik multimedialny nie musi być nudny czy sztampowy. Wystarczy zastosować kilka elementów, aby stworzyć nowoczesną aranżację i miejsce, które będzie idealne do wypoczynku. Jak to zrobić? Zacznijmy od dopasowania mebla RTV. Modnym rozwiązaniem jest długa szafka pod TV, która wyznacza przestrzeń strefy telewizyjnej. Mebel powinien pasować do pozostałych elementów wyposażenia stylem i kolorem. Jeśli salon został urządzony nowocześnie lub minimalistycznie doskonale sprawdzi się wąska półka pod telewizor z czarnymi drzwiami lub szafka pod telewizor z imitacją betonu. Do klasycznych i skandynawskich wnętrz najlepiej pasować będzie drewniana szafka wisząca pod telewizor np. z delikatnym oświetleniem ledowym.

 

Na półce można postawić kilka książek, stosik ulubionych magazynów czy ramki ze zdjęciami.  Warto jednak pamiętać, aby tych przedmiotów nie było za dużo, bo będą rozpraszać podczas oglądania telewizji. Dobrym pomysłem będą rośliny zielone, które odprężają wzrok i stanowią naturalną dekorację.