Filtrowanie

Opinie o Meble Minio na Opineo.pl
Półki do pokoju

Pięknie zaaranżowana półka może wyglądać na tle ściany jak obraz. Przemyślany dobór rzeczy, które na niej stoją, zdradza upodobania i pasje mieszkańców. Na półkach nie stawia się przecież przypadkowych przedmiotów, a coś wartego wyeksponowania: pamiątki z podróży, zdjęcia w ramkach, ulubione książki, drogie sercu upominki od bliskich. Półka staj...

Pięknie zaaranżowana półka może wyglądać na tle ściany jak obraz. Przemyślany dobór rzeczy, które na niej stoją, zdradza upodobania i pasje mieszkańców. Na półkach nie stawia się przecież przypadkowych przedmiotów, a coś wartego wyeksponowania: pamiątki z podróży, zdjęcia w ramkach, ulubione książki, drogie sercu upominki od bliskich. Półka staje się więc zaproszeniem do aranżacji, która zgodnie z nastrojem czy porą roku, może ulec zmianie. Dzięki temu całe wnętrze co pewien czas zyskuje odświeżony wygląd.

W naszej ofercie znajdują się półki modułowe o kubikowych formach, które można ze sobą dowolnie zestawiać. Ich kreatywne kształty dodają wnętrzom młodzieńczości i rumieńca kreatywności. 

Długa półka na książki to jeden z najpopularniejszych pomysłów, by zaaranżować przestrzeń nad telewizorem. Może zajmować całą szerokość ściany, na której znajduje się sprzęt RTV, lub dowolną część. Jeśli ma stanowić główne miejsce przechowywania domowego księgozbioru, warto rozważyć montaż kilku części biblioteczki rozmieszczonych asymetrycznie lub równo, jeden nad drugim. Należy jednak zadbać o to, aby górna część zabudowy nie zdominowała zanadto szafki pod telewizorem. Długa półka nad TV będzie wyglądała lekko, jeśli oprócz książek znajdą się na niej kwiaty doniczkowe lub elementy dekoracyjne, takie jak ramki na zdjęcia czy sezonowe ozdoby. Mądrze zaplanowana aranżacja będzie wyglądała spójnie i harmonijnie.

Czasami półka nad telewizorem nie musi pełnić funkcji użytkowej. W sytuacji gdy istnieje opcja przechowywania potrzebnych akcesoriów elektronicznych czy książek gdzie indziej, ścianę można po prostu estetycznie udekorować. Oprócz atrakcyjnego koloru ścian czy tapety w modny wzór, dobrym pomysłem okaże się wygospodarowanie przestrzeni na eleganckie dodatki – zdjęcia i plakaty w ramkach, świeczki, niewielkie sukulenty w doniczkach, wazony, figurki. Takie drobiazgi z powodzeniem pomieści również specjalna półka na zdjęcia. Mebel tego typu jest zazwyczaj wąski i subtelny, ułatwia prezentację elementów dekoracyjnych, które podkreślają osobowość i upodobania właściciela mieszkania. Nie nadaje się natomiast do przechowywania ciężkich przedmiotów, na przykład sterty czasopism.

Ciekawym sposobem na zagospodarowanie ściany nad telewizorem mogą być ponadto półki modułowe, czyli prostokątne lub kwadratowe segmenty montowane w dowolny sposób. Da się wieszać je w niewielkich odstępach lub łączyć bezpośrednio. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dopasowania liczby modułów i całkowitego rozmiaru zabudowy do wielkości ściany, a także potrzeb dotyczących miejsca do przechowywania. Półki cube o zaokrąglonych rogach będą pasowały do nowoczesnych, futurystycznych salonów oraz pokoju nastolatka. Pomieszczą płyty CD, akcesoria elektroniczne czy książki. Przedmioty można stawiać zarówno w środku modułów, jak i na górze. Półki kwadratowe o prostych rogach sprawdzą się natomiast we wnętrzach skandynawskich i klasycznych. Rozmieszczone w równych odstępach wprowadzą do wnętrza wrażenie ładu i pozwolą na łatwe zmiany aranżacji. Wewnątrz kwadratowych półek mogą znaleźć się sezonowe dekoracje – kwiatowe, jesienne czy świąteczne. Równie ciekawą koncepcją będą ramki na zdjęcia, rośliny doniczkowe czy kolekcjonowane drobiazgi.

Więcej

Półki do pokoju  Jest 12 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 9 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 12 elementów